Bolevecké vinobraní

09.09.2023 11:00

Tradiční Bolevecké vinobraní se letos uskuteční druhou zářijovou sobotu od 11 do 19 hodin na Bolevecké návsi. Akce, na niž si v loňském roce našly cestu přes tři tisíce lidí, se bude konat již poosmé.

Do Bolevce se svými víny zamíří vinaři z devíti vinařství z Čech a Moravy. Dohromady přivezou kolem sedmi desítek druhů vín. „Opravdu bude z čeho vybírat. Přijďte, moc se na vás těšíme,“ řekla za vedení prvního plzeňského obvodu starostka Ivana Bubeníčková.

A protože k dobrému vínu patří i dobré jídlo, mohou se návštěvníci i letos těšit na gurmánské speciality.

Chybět pak nebude cimbálová muzika Muzička a představí se také plzeňská rock'n'rollová partička St. Johnny. Děti si užijí tvořivé dílny a budou si moci vyzkoušet lisování vína. Své řemeslo zde předvede také kovář.

Během Boleveckého vinobraní bude možné stejně jako v loňském roce navštívit přilehlý statek U Matoušů, přičemž členové Klubu Jednička budou mít vstupné zdarma, a to včetně komentovaných prohlídek.