INFO poslední akce SBR  2020

Vážení přátelé a návštěvníci webu SBR Dobrý den
v úterý 27.října e uskutečnila tradsiční Pietní vzpomínková akce na Bolevecké návsi, u Památníku z I.světové války. Akce proběhla ve spolupráci Spolku Boleveckých rodáků a městského úřadu ÚMO Plzeň 1. Beúčasti veřejnosti, za dodržení podmínek současné doby, určenýh vládou České Republiky.
     Za ÚMO Plzeň 1 se zúčatnila starostka obvodu Ing.Helena Řežábová a I.místostarosta Mgr. Miroslav Brabec Pietní vzpomínka proběhla položením květin ÚMO Plzeň a Spolkem Bolevedkých rodáků na hrob před Památníkem obětí bývalých bolevedkých občanů  Za SBR se zúčaatnii 4 členové výboru Spolku SBR.

Spolek Boleveckých rodáků, velmi děkuje  vedení ÚMO Plzeň 1
za spolupráci při vzpomínkových aktivitách SBR i za vše ostatní pro činnost Spolku BR.

Za ÚMO Plzeň 1 klade kytičku
I.místostarosta Mgr Miroslav Brabec a za ním stojí starostka ÚMO Plzeň 1 Ing. Helena Řežábová.
Za SBR klade kytičku aistentka Spolku BR Miluše Marešová.
Pietní chvilka úcty vedení ÚMO Plzeň 1 před Památníkem obětí.

3.7.2020 605. Pietní vzpomínka 605. výročí od upálení M.J.Husa pod bustou na návsi v Bolevci.

Zleva starostka ÚMO Plzeň 1 Ing.Helena Řežábová, předseda Spolku BR Ing.B.Strejc, II.místostarostka Mgr.I.Jehličková
 a I. místostarosta Mgr.M.Brabec

účast veřejnosti na akci.

Pietní vzpomínka 103.výročí výbucu muniční továrny závodu ŠKODA na hřbitově v Bolevci 25.5.2020, před sspolečným hrobem obětí a kaplí sv.Vojtěcha.
První akce od března 2020, po ukončení nouzového stavu virové Pandemie.

aktualizace informací a obrázků
26.5.2020 fk.

uložené Pietní květiny zátupců ÚMO Plzeň 1, JS ŠKODA a Spolku BR.

vlewvo projev předsedy Spolku BR Ing.B.Strejce, dámy uprostřed, vlevo starostka ÚMO Plzeň 1,
ng Helena Řežábová, vedle místostarostka Mgr.Ilona Jehličková a vpravo kněz Jan Nepomuk Svoboda.

a úplně vpravo vedle kaple zást.JS Škoda p.Rauch.

s kyticí starostka ÚMO 1 Ing.H.Řežábová, po její lievici, místostarostka Mgr.Ilona Jehličková a s věncem zást.JS Škoda p. Rauch. a uprostřed obr. člen Splku boleveckých rodáků Ing.Josef Novák CSc.
s manželkou a vpravo členka spolku L.Dyková

Kaple sv.Votěcha, patrona bolevecké kaple postavené v r.1920, na Památku obětí "Bolevecké katastrofy
v květnu 1917.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Sta\rt I."dobové vycházky Spolku BR v květnu 2019 z konečné stanice MHD č.4 v Bolevci.

Na startu konečné st. MHD č.4 v Bolevci, autor vycházky, člen Spolku BR František Kabát,
který prováděl slovní doprovodný komentář, k jednotlivým bodů zastavení po trase.

Na startu konečné st. MHD č.4 v Bolevci
 Na trase za křižovatkou Záluží-Ledce.
 Zastavení u Pamětní desky Prof.Sigmonda, na jeho naučné stezce.
 Lesní zastávka mezi body F.Míka a F.Klotz.

Občerstvení po závěru akce.
 Organizátor akce, člen SBR Fr.Kabát obdržel dárek,od "Dálkového turisty
Třemošenského rodáka Ing.Miloslava Šaška,který má za sebou na evropských poutích zatím cca 2 000 km !
(vlastní vydaná kniha jeho poutních tras) s  věnováním, vydanou k Památce svého otce Miloslava Šaška,Mistra sportu a reprezentanta
Československa v ledním hokeji a dlouholetého hráče a trenéra Škody Plzeň.

Fotogalerie: INFO z akcí SBR r. 2018

Tato fotogalerie je prázdná.